Skip to main content

Šaltalankių aliejus (lot. Hippophae rhamnoides) – vienas seniausių aliejų, vertinamų dėl savo gydomųjų savybių. Senovės graikų legenda teigia, kad net žirgų kailis spindėdavo tik įtrintas šaltalankių uogų aliejumi ir jie tapdavo stipresni, šaltalankių aliejumi išgydydavę net žirgų aklumą.

Šaltalankio uogos

Šaltalankis yra vienas didžiausių gamtos išteklių Kinijos ir Rusijos kalnuotose vietovėse. Šaltalankiai natūraliai auga smėlio dirvožemyje šaltojo klimato zonoje, nors jie gali būti auginami ir vidutinio klimato zonose. Neseniai šaltalankiai buvo plačiai sodinami šiaurinėje Kinijoje ir kitose šalyse, siekiant užkirsti kelią dirvožemio erozijai ir tapti dideliu ištekliu maisto ir medicinos pramonėje. Pavyzdžiui, Kanada investavo į šaltalankių, gautų tiesiai iš Sibiro, sodinimą, tikėdamiesi sukurti gerą žemės ūkio rinką.
Šaltalankių aliejus – pirmasis vaistas sergantiesiems skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opomis, pasižymi regeneracinėmis savybėmis, užgydo žaizdas ir gali padėti užgydyti net senus randus. Tibete, Rusijos, Mongolijos, ir Kinijoje šaltalankių preparatai padeda mažinti kosulį, skatina kraujotaką, virškinimą ir mažina skausmą. Šaltalankių aliejus nuo seno naudojamas ajurvedoje, Tibete, didžiojoje dalyje Europos, Mongolijoje, Kinijoje, Rusijoje.

Šaltalankių aliejus

Šaltalankių aliejus yra gerai žinomas dėl gydomojo ir atjauninančio poveikio odai. Jis gali padėti išgydyti nudegimus, įpjovimus, žaizdas, nudegimus nuo saulės, bėrimus ir kitų tipų odos pažeidimus. Naudojant šaltalankių aliejų lėtėja senėjimo požymiai, maitinami kūno audiniai.
Cheminė sudėtis. Šis aliejus savo sudėtyje turi karotinoidų, tokotrienolių ir tokoferolių, vitaminų A, C ir E, beta-karotio, augalinių sterolių ir mikroelementų, tokių kaip vario, geležies, seleno. Šaltalankių aliejus yra polinesočiųjų riebalų rūgščių šaltinis. Pagrindinės sėklų aliejaus riebalų rūgštys yra Omega 3 ir 6, ypač linoleno ir alfa – linoleno rūgštyss (apima 70 procentų). Tuo tarpu, vaisių aliejuje yra mononesočiųjų riebalų rūgščių ir Omega 7 (palmitolio ir palmitino rūgštys).
Šaltalankių aliejus spaudžiamas iš šaltalankių sėklų. Jis yra tamsiai raudonos arba raudonai oranžinės spalvos, tirštas bei klampus, gali būti ir geltonos arba šviesiai oranžinės ir skystesnis bei skaidresnis. Pasižymi stipriu kvapu ir skoniu.

Iš šaltalankio uogų ir lapelių galite pasigaminti šaltalankių fitolio. Apie fitolių gamybą: https://www.gamtoskvapai.lt/blogas/fitolis-uzpiltinis-aliejus/

Šaltalankių aliejus

Šaltalankių aliejus: naudojimas

Skirtingi šaltiniai teigia, kad šaltalankių aliejus naudojamas taikant spindulinę terapiją sergantiesiems onkologinėmis ligomis, o aliejuje esantys karotinoidai padeda palaikyti gerą regėjimą, aliejus gali būti naudojamas ginekologinių ligų gydymui, juo galima daryti inhaliacijas peršalimo atveju. Šis aliejus padeda atstatyti odos sluoksnį po saulės nudegimų ir radiacijos, naudojamas nuo raukšlių, esant strazdanoms ir pigmentinėms dėmėms, spuogams, dermatitams, skilinėjant odai ją minkština, sušvelnina.

Šaltalankių aliejus plaukams

Maitina sausus ir pažeistus plaukus, skatina jų augimą, suteikia žvilgesio. Sumaišykite nerafinuotus šaltalankių ir alyvuogių aliejus (20 % šaltalankių aliejaus + 80 % alyvuogių aliejaus) ir užtepkite ant plaukų, įmasažuodami į galvos odą. Palaikykite kaukę 30 min. ir nuplaukite įprastu šampūnu.

Šaltalankių aliejus odai

Šaltalankių aliejaus nauda odai žinoma nuo seno, žiniuoniai šį aliejų naudodavo įvairioms odos problemoms spręsti, šis aliejus ypač puikiai veikia nuo nudegimų nukentejusią odą, ją ramina ir užgydo, paskatina odos regeneraciją. Šaltalankių aliejus Jums tiks jei nudegėte saulėje ar netyčia apsipylėte karštu vandeniu: patepkite kenčiančią odą grynu šaltalankių aliejumi (jei nebijote šiek tiek dažančio šaltalankių aliejaus efekto) arba sumaišykite šaltalankių aliejų su kitu nerafinuotu augaliniu aliejumi, pavyzdžiui, kokosų aliejumi (pvz., 20 g šaltalankių aliejaus ir 80g kokosų aliejaus) ir tepkite norimas kūno vietas. Šis mišinys tinkamas ir strijų turinčiai odai. Šaltalankių aliejus gali suteikti odai dirbtinio įdegio efektą, švelnų bronzinį atspalvį.

Šaltalankių aliejus veidui

Šaltalankių aliejus yra stiprus antioksidantas, turintis išskirtinį karotinoidų ir vitamino E kiekį, todėl gerina ir skatina odos gijimą, ramina sudirgusią, išbertą odą, mažina kapiliarų išsiplėtimą, skatina odos drėkinimą, elastingumą ir odos regeneraciją, padeda gydyti ir užkirsti kelią spuogams. Šaltalankių aliejus lygina veido odos spalvą, padeda gydyti žaizdeles, tačiau patarčiau šaltalankių aliejų maišyti su kitu augaliniu aliejumi, pavyzdžiui, migdolų ar jojobos aliejumi, nes šaltalankių aliejus pasižymi intensyvia spalva, todėl ne visiems gali patikti tai, kad šis aliejus veidą gali nudažyti švelnia morkų spalva.

NUOTOLINIAI MOKYMAI: Žvakių gamybos, kremų gamybos, muilo gamybos, augalų distiliavimo, vonios priemonių gamybos https://www.gamtoskvapai.lt/produkto-kategorija/mokymai-internetu-video/

susisiekite su manimi (+370 60880538 arba el. paštu [email protected])

STRAIPSNĮ PARENGĖ AISTRA KAZLAUSKIENĖ – chemikė, aromaterapeutė, parfumerė ir kosmetikos gamybos specialistė

© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! © 

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X