Skip to main content

Hidrolatų naudojimas veido priežiūrai
Hidrolatų gavimas iš augalų yra nuostabu! Man teko distiliuoti ir eksperimentuoti su daugybe augalų, augančių Lietuvoje ir gautais rezultatais nenusivyliau niekada. Žinoma, jei tikėčiausi, kad tam tikrų augalų hidrolatai kvepės kaip žydintys augalai, gal ir nusivilčiau, bet džiaugiuosi, kad produktus vertinu ne tik pagal kvapą, bet ir kitas savybes. O štai, prieš kelias dienas teko ir vėl (!) iš dar nebandžiusių, bet jau susipažinusių su aromaterapija nugirsti nuomonę, kad Lietuvoje auginti ar išaugę augalai yra netinkami hidrolatų ir eterinių aliejų gamybai. Žinau, kad ši klaidinga informacija yra skleidžiama, bet ji nepagrįsta ir dažniausiai tai tėra marketinginis triukas, kad pirkėjai pirktų tik atvežtinius, tik išpilstytus Lietuvoje, „kokybiškus, Provanso levandų hidrolatus“, kurie dažnai būna prisotinti bereikalingų konservantų ar praturtinti keliais lašeliais eterinio aliejaus, kad skleistų stipresnį kvapą. Deja, tokią informaciją kažkada teko išgirsti ir iš aromaterapijos žinias Lietuvoje skleidžiančių „aromaterapeutų”, tik tada dar nebuvau išbandžiusi tiek hidrolatų ir distiliavusi begalę augalų, iš kurių gavau ne tik hidrolatus, bet ir eterinių aliejų, kad galėčiau užginčyti tokias nepagrįstas kalbas. Truputį nukrypau nuo temos 🙂

rugiageliu hidrolatas
Hidrolatų naudojimas veido priežiūrai:
• Kalbant apie hidrolatų naudojimą veido priežiūrai, verta paminėti, kad tai vienas geriausių produktų atgaivinančių veido odą! Užpurkškite hidrolato (levandų, ramunėlių, agurkų, erškėtrožių, vingiorykščių, liepžiedžių ir pan.) tiesiai ant veido odos, vos tik pajuntate nuovargį ar jaučiate, kad Jūsų odai reikia atgaivos.
Akių vokus po sunkios dienos atgaivins kompresas su vėsiu hidrolatu. Čia labiausiai tiks ramunėlių, rugiagėlių, erškėtrožių švelnūs hidrolatai, kurie neerzins nosies intensyviu kvapu ir jau po 10 min. ramybės su kompresu, padės pašalinti akių nuovargį. Tokie kompresai tinkami ir tiems, kurių akys itin jautrios bei pabundantiems su patinusiais paakiais.
Hidrolatų naudojimas kremų gamyboje. Jei dar neišbandėte savęs kremų gamyboje – rekomenduoju nedelsiant tai padaryti ir niekada nenorėsite pirktinių kremų. Kremų gamybai hidrolatą rinkitės pagal reikiamas savybes, pvz., jei norite vėsinančio kremo pėdoms – tiks mėtų, melisų hidrolatas, jei riebiai veido odai – levandų, raudonėlių hidrolatai, brandžiai ir su išsiplėtusiais kapiliarais odai – šlamučių bei kraujažolių.
Hidrolatų naudojimas veido kaukių gamyboje. Veido kaukę pasigaminti itin paprasta. Paprasčiausiai kaukei Jums prireiks kosmetinio molio bei hidrolato. Sumaišykite hidrolatą su moliu (turi gautis „košelės” konsistencija) ir masę užtepkite ant odos. Tik stebėkite, kad molis nenudžiūtų, tai viena didžiausių odos priežiūros klaidų, kurias daro daugelis.
O kur dar panaudojimas kosmetikos gamyboje: hidrolatus naudokite gamindami šampūnus, kremus, losjonus, pienelius, tonikus. Jei nepatinka kurio nors turimo hidrolato kvapas – derinkite hidrolatus tarpusavyje!
Aromaterapijoje hidrolatai dar neatrastas lobis, mokslo pasaulis vis dar nenoriai atlieka hidrolatų tyrimus, o pavieniams asmenims tokie tyrimai brangiai kainuoja, o tiesiog “įdomumo dėlėi” jų daryti neapsimoka. Beje, apie hidrolatų tyrimus… Mūsų uoslė ne visada būna pats geriausias “prietaisas”, galintis nusakyti, ar produktas geras, ar ne. Ne kartą girdėjau iš uosčiusių liepžiedžių ar rugiagėlių hidrolatus: “kvepia kaip šienas”, “nekvepia”, “nekvepia kaip pražydęs augalas, prie kurio spiečiasi pulkai bičių”. Kodėl taip yra? Todėl, kad hidrolatas, eterinis aliejus, fitolis, arbata, nuoviras, užpilas, tinktūra yra visiškai skirtingi produktai. Jei sudalyvautumėte mano organizuojamose distiliavimo dirbtuvėse, aromaterapijos ir kosmetikos gamybos stovykloje ar asmeninėje konsultacijoje, pamatytumėte kaip atrodo hidrolatų, eterinių aliejų tyrimai, suprastumėte šių dviejų skirtingų produktų skirtumus, panašumus. Kiek mokymų man teko dalyvauti Lietuvoje, niekas tokios informacijos neatskleidžia, viską dėsto kuo paprasčiau, o visgi aromaterapija nėra tik pasvarstymai, kuris eterinis aliejus tiks peršalus ar nuo spuogų. Čia jau prasideda visas mokslas ir menas, kurį reikia šiek tiek giliau suvokti, ne tik išmokus pavadinimą ar žinant iš kurios šalies importuotas eterinis aliejus.
Rugsėjo 23– 25 d. kviečiu sudalyvauti “Aromaterapijos ir natūralios kosmetikos stovykloje”, turiningai praleisti laiką distiliuojant augalus, spaudžiant aliejus, gaminant kosmetiką ir kalbant apie aromaterapinių produktų kūrimą.

Registracija: [email protected] arba tel.: +370 60880538
Daugiau informacijos: https://www.gamtoskvapai.lt/blogas/events/aromaterapijos-ir-naturalios-kosmetikos-stovykla/
Facebook renginio nuoroda: https://www.facebook.com/events/540023422864119/

aromaterapijosstovykla

Jei Jus domina teminiai renginiai (mergvakariams, vestuvėms, draugų vakarams, darbo vakarėliams), aromaterapinė konsultacija, augalų distiliavimo (hidrolatų gamybos) konsultacija, norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui (kremus, balzamus, muilus, šampūnus, dekoratyvinę mineralinę kosmetiką, higienos priemones, priemones SPA procedūroms…) arba norite užsiimti komercine kosmetikos gamybos veikla, bet nežinote nuo ko pradėti – susisiekite su manimi (+370 60880538 arba el. paštu [email protected]).

© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! © 

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X