Hidrolatų distiliavimas aktualus ir rudens sezono metu. Orai vėsta, tampame sėslesni arba kitaip apgalvojame savo kasdienybę. Pavyzdžiui, aš visą vasarą praleidau gamtoje: rinkau uogas, žoleles, žiedus, lapus distiliavimui, plaukiojau Lietuvos ir Latvijos upėmis rinkdama vandenines mėtas.
Vandeninės mėtos rinkimas iš valties:
O dabar pats laikas džiovintų augalų distiliavimui! Žinau, kad daugelis gali pasakyti, kad distiliuoti galima tik šviežiai rinktą žaliavą, tačiau aš drįsčiau paprieštarauti ir siūlau išbandyti džiovintų augalų distiliavimą. Juk distiliavimas ir hidrolatų naudojimas yra aktualus ne tik vasaros sezono metu. Hidrolatus naudojame visus metus, tad kodėl nepabandžius distiliuoti džiovintos žaliavos?
Kai distiliuojama šviežiai rinkta ir tik apvytinta žaliava – drėgmės joje yra labai daug, žaliava sveria daugiau, dėl šviežiai rinktame augale esančio vandens, kurį išgariname distiliavimo metu. Sausa, džiovinta žaliava svers mažiau ir į alembiką jos sutalpinsime daugiau.
Hidrolatų distiliavimas. Džiovintos ir šviežiai rinktos žaliavos hidrolatai yra skirtingo kvapo, kaip teko girdėti vieną palyginimą – džiovintos žaliavos hidrolatas turi būdingą žolinį kvapą, kuris dar ir susimaišo su tikruoju augalo kvapu – tai išties nuostabu. Iš patirties galiu pasakyti, kad hidrolatas yra nuostabus dalykas, nesvarbu, ar gautas iš šviežios, ar džiovintos žaliavos, procesas yra labai malonus ir atpalaiduojantis.
Tiems, kas dar nežino kas tie hidrolatai ir kaip jie gaunami: Hidrolatai – gėlių ir žolių vandenys – naudojami odai, plaukams ir visam kūnui. Juos saugiai galime naudoti ir kūdikių bei vaikų priežiūrai. Hidrolatai gaunami šviežią arba džiovintą žaliavą distiliuojant alembike (alembiką įsigyti galite čia: https://www.gamtoskvapai.lt/produktas/alembikas-distiliavimo-aparatas-5l-su-sieteliu/). Jei augalas turi eterinių aliejų ir yra distiliuojamas dideliame alembike – hidrolatas gaunamas kaip šalutinis produktas, tada labiau vertinamas eterinis aliejus.
Skeptikams, pabaigai: Ar visi namuose turime dujų chromatografus su masių spektrometrais (GC / MS) ir esame tikri ekspertai, išnagrinėję visas chromatogramas ir atskirus cheminius junginius, kurie ir įtakoja tam tikrų produktų terapines savybes? Ar galime sakyti, kad iš šviežios žaliavos išdistiliavome tikrą terapinį hidrolatą, o jau iš džiovintos – nieko panašaus? Tad distiliuokime visais metų laikais: pavasarį – besprogstančius pumpurus ir pirmuosius žiedelius, vasarą – aromatinguosius augalus ir jų žiedus, rudenį ir žiemą – spyglius bei džiovintą žaliavą, rinktą vasaros metu! Svarbu, kad žaliava būtų tinkamai išdžiovinta bei laikoma.
Pasinerkime į distiliavimo kelionę kartu ir dalinkimės distiliavimo klausimais bei patirtimi forume.
Jei Jus domina teminiai renginiai (mergvakariams, vestuvėms, draugų vakarams, darbo vakarėliams), aromaterapinė konsultacija, norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui (kremus, balzamus, muilus, šampūnus, dekoratyvinę mineralinę kosmetiką, higienos priemones, priemones SPA procedūroms…) arba norite užsiimti komercine kosmetikos gamybos veikla, bet nežinote nuo ko pradėti – susisiekite su manimi (+370 60880538 arba el. paštu [email protected]).
© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! ©