Augalų distiliavimas alembiku (VIDEO reportažas). Distiliavome pušų pumpurus. Apie pušų pumpurų rinkimą galite skaityti čia: https://www.gamtoskvapai.lt/blogas/pusu-pumpuru-rinkimas-video/ .Video reportažas:
Distiliavimas galimas ir namuose, ir gamtoje, ir laboratorijoje.
Distiliavimo procesą pradedame nuo sietelio įdėjimo į varinį alembiko puodą. Sietelis reikalingas tam, kad augalinė žaliava neprisviltų, jei distiliavimo metu puode pritrūktų vandens arba jis išgaruotų. Ant sietelio dedame augalinę žaliavą, kuri gali būti tiek šviežia, tiek džiovinta. Reportažo metu mes naudojame šviežius pušų pumpurus. Jie kvapnesni už pušų spyglius, padengti kvapniais ir lipniais sakais. Jei patys rinksite pumpurus, pastebėsite, kad tais sakais aplipę pirštai ir tik vandeniu juos gana sunku nuplauti.
Žaliavos reikia dėti tiek, kiek planuojate tęsti distiliavimą, kiekvieną kartą gali būti skirtingas kiekis, bet puodas su žaliava ir vandeniu neturi būti užpildytas daugiau nei ¾. Įdėję žaliavą į varinį puodą, pilame vandenį (galima daryti ir atvirkščiai, pirmiausiai įpilti vandens, o tik tada dėti augalinę žaliavą ir ją išmaišyti su vandeniu).
Statome puodą ant kaitinimo paviršiaus (neįjungto), dedame ant puodo dangtį (gulbės kaklą), prijungiame ir aušintuvą, paruošiame indelį hidrolato surinkimui bei prijungiame aušintuvo vamzdelius, kurių vienas reikalingas karšto vandens nutekėjimui, o kitas – vėsaus vandens pripildymui. Aušintuvą užpildome šaltu vandeniu ir įjungiame kaitinimą bei laukiame pirmųjų lašų.
Pušų pumpurų (Pinus sylvestris) hidrolatas pasižymi antiseptinėmis, antibakterinėmis savybėmis, ypač tinkamas kvėpavimo takų ligų metu, gali būti naudojamas pirtyse.
Vykstant distiliavimo procesui, svarbu, kad aušintuvo inde esantis vanduo neįkaistų, tad turime tai stebėti ir nuolat pripildyti aušintuvą šaltu vandeniu, tuo metu karštas vanduo išteka pro viršutinį vamzdelį.
Pušų pumpurų hidrolatas ypatingai kvapnus. Rekomenduoju saugoti hidrolatą tamsaus stiklo buteliuose. Taip pat galite distiliuoti ir pušų spyglius (ar kitą augalinę žaliavą).
*Primenu, kad pušų preparatai nerekomenduojami, jei padidėjęs kraujo spaudimas, sergant inkstų ar kepenų ligomis, taip pat, turint alergiją pušims. Visada pasitarkite su gydytoju ar fitoterapeutu.
Daugiau apie augalų distiliavimą galite sužinoti 3 valandų trukmės nuotoliniuose (video) mokymuose. Juos rasite čia.
Alembiką galite įsigyti mūsų el. parduotuvėje: https://www.gamtoskvapai.lt/produkto-kategorija/alembikai/
Jei Jus domina aromaterapinė konsultacija arba norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui arba norite individualios augalų distiliavimo pamokos – susisiekite su manimi.
© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! ©