Skip to main content
Asmeninių kvepalų gamyba – nuostabus užsiėmimas, kuris leidžia mėgautis įvairiais aromatais, stebėti, kaip jie sąveikauja tarpusavyje, kaip dera su mūsų pasaulėžiūra, įpročiais, emocijomis. Šis įrašas yra mano, kaip aromaterapijos lektorės ir natūralių kvepalų dirbtuvių vadovės, mintys ir patirtis supažindinant norinčius su augalinių kvapų pasauliu.
Kvapo įtaiga stipresnė už žodžius, reginius, jausmus ir valią. kvapo įtaigai neįmanoma atsispirti, jis patenka į mus kaip oras į plaučius, jis užlieja mus, tiesiog užtvindo ir niekas negali nuo jo apsiginti. “                                                                                                                         Patrick Süskind.
Kvapai skatina emocijas, tiek geras, tiek ir blogas… Kvapas sukelia prisiminimus, jis turi galimybę reguliuoti mūsų emocijas, mintis, net veido išraiškas! O kiek skirtingų kvapų ir jų derinių vyrauja pasaulyje, esu garantuota, kad jų visų nei vienas žmogus Žemėje nėra išuostęs!
Šiandien noriu trumpai pasidalinti savo įžvalgomis apie asmeninių kvepalų gamybą ir kokius jausmus šis procesas gali sukelti. Ne paslaptis, kad vedu kvepalų dirbtuves, bet turbūt dažnas pagalvoja: kaip tai vyksta? kaip įmanoma per kelias valandas trunkantį užsiėmimą pagaminti “šedevrą”?
Asmeninių kvepalų gamyba
Asmeninių kvepalų gamyba pradedama nuo kvapų paletės išrinkimo ir, svarbiausia, nusiteikimo derinti skirtingus kvapus ir noro juos pažinti. Dažnai į mano užsiėmimus atvyksta asmenys, kurie gauna dovanų “Kvepalų gamybos dirbtuves” ir prisipažįsta, kad eidami nesitiki nieko “gero” pagaminti, nes kaip įmanoma pačiam susimaišyti kvepalus! Po užsiėmimų tie patys asmenys tiesiog švyti ir dėkoja už atvertas galimybes! Žinoma, visada perspėju, kad pirmą kartą gamindami kvepalus gal ir nesukursite to vienintelio savo kvapo (ilgi metai naujų kvapų derinių ieškojimų, kvapų pažinimo ir profesionalams leidžia sukurti tik pavienius kvepalus, kurie pasiekia rinką), bet su kiekvienu aromatingos medžiagos lašeliu vis labiau suprasite, ką čia veikiate ir kaip tas vienas lašelis įtakoja visą kvapų dermę! Labai svarbu bet kokius kvapus uostyti pačiam neprisikvėpinus, tam, kad pašaliniai kvapai  netrukdytų mums „apčiuopti” ir pajausti nuostabius aromatus, tvyrančius aplink mus. Taip, galėčiau patikinti, kad net oras visada turi kvapą: pušyno oras naktį kvepia drėgme ir gaiva, o karštą ir saulėtą dieną svaigina savo saldumu!
Nuotraukoje nuostabūs buteliukai su skirtingų spalvų lipdukais ant kamštelių viršaus ( tai – bazinė, vidurinė ir viršutinė natos). Skaidraus stiklo buteliukuose matote jau pagamintus kvepalus (neužkimštas buteliukas piltas sluoksniais ir dar neišmaišytas – kiekvienas sluoksnis simbolizuoja skirtingą natą – bazinę, vidurinę, viršutinę ir bazinį aliejų, kuris tarsi “užrakina” kvapą ir leidžia jį lengviau paskirstyti ant odos):

NATŪRALŪS KVEPALAI gaminami tik iš natūralių medžiagų: eterinių aliejų, absoliutų, atarų ir kt.
Išrinkę naudojamas medžiagas, visas jas susistatome priešais save, kiekvieną užsilašiname ant popierinės juostelės ir leidžiame nosiai prisijaukinti kvapus. Vėliau išsirenkame tik tas medžiagas, kurias naudosime kvepalų gamybai ir suglaudžiame išrinktus popierėlius, juos švelniai pavėdiname palei nosį. Uostant daug kvapų svarbu daryti pertraukas, įkvėpti gryno oro, atsigerti švaraus vandens, neskubėti ir įsijausti į kiekvieną kvapą. Taip, savo užsiėmimuose drąsiai siūlau pauostyti ir kavos pupelių, ir nulupti citrinos žievelę, ir pauostyti dervas sutrintas tarp delnų. Dauguma įpratę uostyti kavą prieš renkantis kitą kvapą parduotuvėje, bet iš tikrųjų uoslę padės atgaivinti tik „uostymo nutraukimas” ir  aplinkos pakeitimas, poilsis. Ir jokių paslapčių čia nėra. Bet negaliu paneigti, kad dauguma žmonių, kurie įpratę uostyti kavos pupeles iš tikrųjų jaučia teigiamą poveikį, gal todėl, kad įkvepia „tikro kvapo”, o ne jau sukoncentruoto. Tas pat yra uostant savo kūno kvapą ar net gryną orą, vandenį… Galime ginčytis, bet viskas aplink turi savo kvapą. Renkantis kvapus yra svarbu saikas, geriau pradėti nuo mažesnės sudėties kvepalų, nei proceso pabaigoje nusiminti dėl kvapų nesuderinamumo Jūsų nosiai.
Išsirinkus kvapus, sudaromas formulės skeletas, kurį naudosime mūsų kvapo kūrimui. O čia ir prasideda svarbiausi kūrybiniai momentai ir labai dažnai būna taip, kad lašų pavidalu kvapas yra visai kitoks, nei ant popierėlio ir kelis kvapus iš savo paletės norime pakeisti kitais. Formulės pasirinkimą įtakoja ir tai, kokius kvapus naudojate, kokius kvepalus norite pagaminti (aliejinius, purškiamus, kvepalus plaukams ar kietuosius tepamuosius kvepalus).
Apsisprendus dėl formulės gairių ir būsimų kvepalų pavidalo, pradedamas maišyti kvapas: lašelis po lašelio, čia skubėti neverta, reikia tarsi susigyventi su kvapu, juo mėgautis.
Viską apvainikuoja paskutiniai lašeliai ir mūsų aromato patalpinimas į pasirinktą bazę bei buteliuką. Pagamintas kvapas nenaudojamas iškart, rekomenduojama jį palaikyti, kad visi kvapai spėtų susilieti į visumą, į vieną dermę, bet nedaugelis išlaukia, nes taip miela naudoti savo kūrybos vaisių, kuris apgaubia odą švelniu, intymiu aromatu, tarsi priglunda prie odos ir susilieja su odos kvapu, todėl yra vos juntamas, bet neerzinantis aplinkinių, o mus tik džiuginantis!
Šiame straipsnyje trumpai aprašiau, kaip vyksta natūralių kvepalų gamybos užsiėmimai. Detalių neatskleidžiu, palieku vietos Jūsų vaizduotei ir žingeidumui.
Norėdami sukurti sau ar artimajam natūralius kvepalus, o gal ir atverti kelius į saviraišką ir kūrybines gelmes, rašykite man el. paštu: [email protected]
Teksto autorė: Aistra Kazlauskienė – projekto www.gamtoskvapai.lt įkūrėja, autorinių seminarų lektorė, chemikė, sertifikuota aromaterapeutė, natūralios kosmetikos gamybos ir natūraliosios parfumerijos specialistė (parfumerijos mokiausi pas Anya McCoy).
Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X