Žiema ir šaltis keliauti netrukdo, o šiame įraše „Aromaterapija Latvijoje ir Rygos kvapai” perteiksiu kvapniąją sniegu pasipuošusios Latvijos pusę bei keletą įžvalgų apie aromaterapiją.
Lietuvoje aromaterapija domimasi vis plačiau, tačiau ši veikla nėra licenzijuojama ir čia matau didelę bėdą, nes dažnai paprastus vartotojus „paperka” koks nors marketinginis triukas (pvz., terapinės klasės eteriniai aliejai – patikėkite, tokios klasifikacijos nėra, kaip ir nėra standartų dėl „gero” ar „blogo” eterinio aliejaus. Eterinių aliejų kokybę apsprendžia organoleptiniai, cheminiai ir kt. parametrai) ir šie ima vartoti eterinius aliejus, net nesuprasdami, kad gali padaryti didelę žalą sveikatai. Ypač sudėtinga paaiškinti asmeniui, kuris neturi jokio su aromaterapijos sritimi susijusio išsilavinimo bei įsivėlė į tinklinio marketingo pinkles (neminėsiu konkrečių pavadinimų ir pavardžių, bet Lietuvoje tinklinis marketingas įgauna pagreitį ir iškreipia tikrąją aromaterapijos prasmę), kad aromaterapija nėra susijusi vien tik su kvapu, o eteriniai aliejai nėra kvepalai ir jų negalima naudoti bet kokių ir bet kada tiesiai ant odos, vaikų ir kūdikių kasdienei priežiūrai, dar blogiau – vidiniam vartojimui. Bet šįkart ne apie tai.
Latvija. Šįkart pasirinkau aromatinę kelionę į Latviją, kurios metu aplankiau Rygoje įsikūrusius aromaterapijos salonus. Buvo be galo smagu pabendrauti su Latvijos aromaterapeutų bendruomene bei apsikeisti patyrimais ir nuogąstavimais. Deja, Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, aromaterapija nėra licenzijuota ir „aromaterapeutu” save vadinti gali kas tik panorėjęs (aš save vadinu aromaterapeute, nes šio mokslo ir meno mokausi jau seniai: mokiausi chemijos mokslų, vėliau įgijau ir pedagogo kvalifikaciją, tęsiau biochemijos studijas; pažintis su aromaterapija prasidėjo jau gana seniai, o rimčiau gilintis pradėjau prieš daugiau nei 5 metus, tada mokiausi savarankiškai, lankiau paskaitas ir seminarus Lietuvoje bei „web’inarus” užsienyje, bet supratusi, kad Lietuvoje negausiu tinkamų žinių aromaterapijos srityje, aromaterapijos pradėjau mokytis Kanadoje, vėliau ir JAV). Grįžkime prie pasakojimo apie kelionę: per 2 dienas aplankiau 5 aromaterapijos studijas, kuriose vyksta seminarai ir mokymai, prekiaujama eteriniais aliejais, augaliniais aliejais ir kosmetikos gamybai skirtomis priemonėmis, vyksta kosmetikos gamybos dirbtuvės. Nors ir konkurencinga veikla, bet kai kurios studijos bendradarbiauja tarpusavyje, o jų aromaterapeutai nuolat keičiasi žiniomis ir įspūdžiais.
Kuo kvepia Ryga? Rygos gatvelėse susipynęs Peru balzamo kvapas su kamparinių cinamonų ir laimo kvapu. Peru balzamo kvapą primena kiekvienoje gatvelėje esančių konditerijos parduotuvėlių ir kavinių kvapai, o kamparinių cinamonų ir laimo kvapų mišinį priminė vėsus ir darganotas oras bei vėjas, sklaidantis turistų, iš įvairių pasaulio kraštų ir upės, dalijančios Rygą į dvi dalis, kvapus.
Jei dar nesilankėte Rygoje – patariu apsilankyti ir užuosti senamiesčio, centro, gyvenamųjų rajonų kvapus, gal Jūsų nosiai šis didingas miestas kvepės bosvelijų derva ir ramunėlėmis, o gal net medumi ar liepomis.
Jei planuojate lankytis Rygoje ir norėsite ten įsigyti eterinių aliejų ar kitų žaliavų arba tiesiog norite plačiau sužinoti apie aromaterapiją ar natūralios kosmetikos gamybą namuose, susisiekite su manimi.
Kvapnūs linkėjimai,
Chemikė – aromaterapeutė Aistra Papaitė
Jei Jus domina teminiai renginiai (mergvakariams, vestuvėms, draugų vakarams, darbo vakarėliams), aromaterapinė konsultacija, norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui (kremus, balzamus, muilus, šampūnus, dekoratyvinę mineralinę kosmetiką, higienos priemones, priemones SPA procedūroms…) arba norite užsiimti komercine kosmetikos gamybos veikla, bet nežinote nuo ko pradėti – susisiekite su manimi (+370 60880538 arba el. paštu [email protected]).
© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! ©