Skip to main content

Daugelis mane žino kaip aromaterapijos mylėtoją ir vis dar daugiausiai užklausų gaunu dėl savo vedamų aromaterapijos mokymų ir dirbtuvių. Įsibegėjus žiemai sulaukiu klausimų kaip aromaterapijos pagalba iš namų išvyti virusus, apsaugoti savo sveikatą eterinių aliejų pagalba. Dažnai klausiate ir apie eterinių aliejų vartojimą į vidų, bet šiuo klausimu esu gana kategoriška ir nuo platesnių komentarų susilaikau, nors aromaterapinė virtuvė mane labai domina ir nekantrauju pradėti su Jumis dalintis ir tokiais receptais. Manau, kad daugelis nustebtų kiek galime gauti skonių savo ruošiamam maistui vien iš pasivaikščiojimo pievomis. Na o dabar, siūlau pasigaminti antivirusinio poveikio purškiklį savo namų oro gryninimui.

Eterinių aliejų antivirusinės savybės

Eteriniai aliejai ir jų cheminiai komponentai vis daugiau mokslinių studijų įrodo poveikį prieš daugelį bakterinių, grybelinių ir virusinių patogenų. Jau žinote, kad eteriniai aliejai yra sudėtingi lakiųjų organinių junginių dariniai, kurie natūraliai sintetinami įvairiose augalo dalyse kaip augalų antrinio metabolizmo dalis. Eterinių aliejų cheminėje sudėtyje dominuoja daugybė junginių, įskaitant fenolius, aldehidus, ketonus ir kt., juose vyrauja nemažai cheminių komponentų, pasižyminčių antivirusiniu poveikiu (alfa pinenas, terpinolenas, beta kariofilenas, linalolis, borneolis, pačiulolis, citralis, eugenolis, timolis, 1,8 cineolas ir kt.), šie komponentai veiksmingi prieš įvairius patogenus, taigi, specifiškai gali padėti kovoje su gripu, peršalimu ir įvairių rūšių virusiniais susirgimais. Apie eterinių aliejų chemiją plačiau nesiplėsiu, kas lankysite mano virtualias aromaterapijos mokymų pamokas sužinosite ir galėsite patys išmokti sudarinėti eterinių aliejų mišinius, remdamiesi juose esančių komponentų veiksmingumu ir kiekiu.

Eterinių aliejų garinimas – vienas efektyviausių aromaterapijos naudojimo būdų. Garintuvų galite įsigyti: https://www.gamtoskvapai.lt/produkto-kategorija/garintuvai/

Aromaterapija su pertraukomis

Labai mėgstu įvairius eterinių aliejų mišinius, nes vieno lašo skirtumas ir mišinys jau kvepia kitaip, tai suteikia individualumo kiekvienam gaminiui ir įvairovės mūsų uoslei. Turbūt žinote, kad net ir eterinių aliejų, kaip ir vaistažolių, tų pačių ilgą laiką naudoti nerekomenduojama, geriau juos kaitalioti ir daryti pertraukas, neužsiimti aromaterapijos procedūromis ištisai. Daugelis nustemba, kai pasakau, kad grynus eterinius aliejus savo šeimoje naudojame itin retai – tik tada, kai prireikia juos naudojame rimtai, o kartais grindis išplaunu su keliais lašais eterinių aliejų, kartais savo gamybos šampūną ar muilą su eteriniais aliejais panaudojame, su vaikais gaminame kvapnų plasteliną ar gariname eterinius aliejus garintuve, bet tikrai ne kasdien esame apsupti eterinių aliejų. Aš už sveiką protą ir priemonių naudojimą tik tada, kai tikrai reikia, pavyzdžiui, pajuntami pirmieji peršalimo simptomai arba norima apsisaugoti, kai aplinkiniai daug serga virusų sukeltomis ligomis,. Žinoma, esu už aromaterapijos taikymą esant emociniams negalavimams, pervargimui ir stresui, jau ne kartą įsitikinau, kad aromaterapija puikiai padeda pagerinti ne tik fizinius negalavimus, bet ir psichoemocinę būseną. Trumpai tariant, darykime pertraukas, nenaudokime eterinių aliejų kasdien, keiskime ir eterinius aliejus, priklausomai nuo problemos ir nebijokite konsultuotis su specialistais – net gydytojai vis labiau pripažįsta ir siūlo naudoti aromaterapiją šalia tradicinio gydymo, o patyrę aromaterapeutai mokosi po kelis šimtus valandų, kad pradėtų taikyti aromaterapiją saugiai, tad konsultuokitės su specialistais, nesikliaukite kažkur perskaityta informacija, nes kiekvienam atvejui galime rasti prieštaringos informacijos, o kur dar kiekvieno mūsų individuali anamnezė, kur specialistas gali nerekomenduoti net paties nekalčiausio naudojamo eterinio aliejaus, nes pvz., jo rūšis netinkama Jūsų problemai spręsti arba abejojama jo kokybe, grynumu, ar tiesiog netinkamą dozę ar naudojimo būdą pasirinkote.

Eteriniai aliejais prieš SARS-CoV-2

Galima būtų vardinti ir vardinti eterinius aliejus, kurie pasižymi antivirusiniu poveikiu, ir žinoma, turbūt nerasime studijos, kurioje bus nurodyta, kad Jūsų pasirinkti eteriniai aliejai pasižymi vienodu poveikiu prieš visus egzistuojančius virusus. Jau seniai žinoma, kad eteriniai aliejai turi priešuždegiminių, antioksidacinių, imunomoduliuojančių ir antivirusinių savybių, todėl manoma, kad jie veikia ir prieš SARS-CoV-2. Tačiau turima informacija apie šiuos eterinius aliejus yra labai preliminari, o dauguma teiginių yra pagrįsti duomenimis, gautais naudojant kompiuterinius duomenis preliminarius in vitro tyrimus. Norint nustatyti saugią eterinių aliejų dozę ir klinikinį veiksmingumą prieš SARS-CoV-2, būtina atlikti in vitro ir in vivo tyrimus, tad šiuo metu nors ir turintys didelį potencialą prieš visą pasaulį apėmusį virusą, eteriniai aliejai nėra įvardijami kaip kovotojai su šiuo virusu, tad galime naudoti juos iš turimų duomenų ir derinti kartu su kitais kovos su virusu būdais.

Purškiklį namų orui taurinti pagaminti gai kiekvienas

Antivirusinio poveikio purškiklio namų orui gamyba

Antivirusinio poveikio purškikliui parinkau šiuos eterinius aliejus:

*EUKALIPTŲ

Eukaliptų eterinis aliejus (Eucalyptus globulus) naudojamas įvairioms kvėpavimo takų ligoms gydyti (faringitas, bronchitas, sinusitas). Eukaliptų eterinis aliejus ir jo komponentas 1,8-cineolis turi raumenis atpalaiduojantį poveikį (Bastos ir kt., 2009; Coelho-de-Souza ir kt., 2006). Klinikiniai tyrimai parodė, kad cineolo (išskirto iš eukalipto) įkvėpimas turi priešuždegiminį ir analgezinį poveikį (Juergens ir kt., 2020). Taip pat, eukalipto aliejus pasižymi antivirusiniu poveikiu esant herpes simplex virusui (HSV-1 ir HSV-2) (Lau ir kt., 2010). Pranešta ir apie eukalipto eterinio aliejaus ir 1,8-cineolio antivirusinį poveikį prieš gripo A (H1N1) virusą in vitro tyrimuose.

*ČIOBRELIŲ

Čiobrelių (linalolio) eterinį aliejų galima įkvėpti vieną arba derinti su dekongestantais, atsikosėjimą lengvinančiuose mišiniuose, siekiant palengvinti infekciją, kosulį, slogą ir spazmus. Linalolis pasižymi antivirusiniu poveikiu. Čiobrelių eterinis aliejus gali būti puikia oru plintančia antimikrobine medžiaga, išbandykite jį mišiniuose, skirtingai nuo timolio chemotipo, švelnus linalolio chemotipo čiobrelis nedirgins kvėpavimo takų, veiks švelniai.

*LAURŲ

Laurų lapų eterinis aliejus (Laurus nobilis) gali būti naudojamas siekiant palengvinti kvėpavimo takų užgulimą. Esu tikra, kad šį eterinį aliejų daugelis menkai pažįsta, bet egzotinio, prieskoniškai citrusinio aromato eterinis aliejus privalo būti Jūsų eterinių aliejų lentynoje. Šildantis eterinis aliejus padės ir esant virškinimo sutrikimams, tiks energijos suteikiantems mišiniams ir netgi parfumeriniams šedevrams (šį eterinį aliejų rekomenduoju naudoti vyrų parfumerijos gaminiuose, taip pat, norint padidinti ryžtingumą, drąsą, pasitikėjimą).

*Greipfrutų

Nors tiesioginio ryšio tarp kova su virusais ir greipfrutų (Citrus paradisi) eterinio aliejaus nėra, bet aromaterapeutų bendruomenėse manoma, kad citrusinių vaisių aliejai, turintys daug d-limoneno, gali padėti įveikti virusą. Tai gali būti dėl d-limoneno gebėjimo aktyvuoti baltuosius kraujo kūnelius ir kovoti su infekcija. Tiesą sakant, mano manymu, kiekviename lietuviškosios aromaterapijos mišinyje turi būti bent vienas citrusinis vaisius. Trūksta mums tos saulės šviesos, energijos, mielų ir atostogas primenančių kvapų. Apie greipfruto eterinio aliejaus savybes galima būtų kalbėti dienų dienas, bet jo aromatui net aš negaliu atsispirti. Grepfrutų eterinis aliejus pasižymi antibakterinėmis, priešuždegiminėmis, antioksidacinėmis savybėmis. Tyrimai rodo, kad d-limoneno, esančio ir greipfrutų eteriniame aliejuje įkvėpimas turi anksiolitinį poveikį (mažina nerimą) (Lima ir kt., 2012).

ANTIVIRUSINIO POVEIKIO PURŠKIKLIO NAMŲ ORO GRYNINIMUI GAMYBOS RECEPTAS:

45 ml distiliuoto vandens

1 ml Greipfrutų eterinis aliejus

2 ml Eukaliptų eterinis aliejus

1 ml Laurų eterinis aliejus

1 ml Čiobrelių eterinis aliejus

Eterinių aliejų tirpiklis pasirinktinai (aš naudoju solubolį, jo reikia 4 k. daugiau nei eterinių aliejų arba polisorbato vieną lašą, žinoma, galite naudoti ir spiritą, bet nedidelis jo kiekis netirpins eterinių aliejų ir pridės alkoholio kvapo)

Visus ingredientus sumaišome, buteliuką su purkštuvėliu supurtome ir papurškiame 5-7 purškimus kiekviename namų kambaryje. Žinoma, proporcijas galite koreguoti, eterinius aliejus pasirinkti iš savo kolekcijos arba keiti jų kiekius. Tuo ir žavi namų priemonių gamyba, kad kiekvienas mūsų galime sukurti sau tinkamiausias individualizuotas priemones.

Būkite sveiki,

Aistra Kazlauskienė

Jūsų laiškų ir užklausų dėl mokymų laukiu el.paštu [email protected] . Nuo šios siūlau naują paslaugą – konsultaciją natūralios kosmetikos gamybos klausimais nuotoliniu būdu https://www.gamtoskvapai.lt/produktas/nuotoline-naturalios-kosmetikos-gamybos-konsultacija/

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X