Hidrolatas (gėlių vanduo)
Hidrolatas yra gaunamas eterinių aliejų distiliavimo metu ir laikomas šalutiniu eterinių aliejų distiliavimo produktu, tačiau ir jis turi aktyviųjų medžiagų ir plačią naudojimo sritį, apie kurią galbūt nė negirdėjote. Tad kviečiu susipažinti!
Hidrolatas – vanduo su ištirpusiomis veikliosiomis augalo medžiagomis, dalelėmis, kuriomis augalas dalinasi su mumis per vandenį. Hidrolatų gamybai naudojamas alembikas ( distiliavimo aparatas, distiliatorius), gaminant hidrolatą namuose optimalus yra 5l talpos alembikas, su kurio pagalba galima lengvai pasigaminti savo rinktų gėlių ar žolių vandens, pvz., levandų ar pipirmėčių. Aš naudoju šį alembiką.
Hidrolato gamyba
Į alembiką (distiliavimo aparatą) įdedami džiovinti (arba švieži) augalai, tokie kaip: pipirmėtės, levandų žiedai, rožių žiedlapiai, pelargonijos, melisų lapai, šlamučių, rugiagėlių žiedai ir kitos aromatingosios žolelės ar žiedlapiai, lapai, šaknys, stiebai. Žaliava yra užpilama vandeniu (labiausiai tinkamas šaltinio vanduo, tačiau puikaus hidrolato pasigaminsime ir su vandentiekio vandeniu) ir kaitinama. Kaitintas garas kyla alembiko vamzdeliu, kartu nešdamas ir gėlių žiedų/ žolynų molekules kartu su savimi. Į vandens garą patenka ir maža dalis eterinių aliejų. Vamzdelis yra šaldomas, kad garas kondensuotųsi. Hidrolatas laša pro vamzdelį vandens pavidalu. Hidrolatas turi sodrų aromatą ir daugybę naudingų savybių, dažnai būdingų ir eteriniams aliejams. Hidrolato spalva varijuoja nuo bespalvės iki gelsvos, melsvos ir net rausvos spalvų, tai priklauso nuo distiliuojamo augalo. Daugiau apie augalų distiliavimą galite sužinoti 3 valandų trukmės nuotoliniuose (video) mokymuose. Juos rasite čia.
Hidrolato naudojimas
- Veidui tonizuoti, gaivinti. Hidrolatus galima purkšti ant odos pagal poreikį, kai norima atsigaivinti, nuvalyti veidą.
- Purkšti kūnui, veidui, plaukams (atgaivina odą, plaukams suteikia žvilgesio);
- Patalpų ir drabužių, patalynės gaivinimui;
- Vietoje kvepalų. Kai kurie hidrolatai turi intensyvius augalų kvapus, todėl tinkami kvėpinti pulsuojančias vietas, drabužius, plaukus.
- Kai kurie hidrolatai naudojami maisto gamyboje (nerolio, rožių hidrolatas – saldumynų gamyboje, jais galima praturtinti geriamą vandenį);
- Veido ir kūno priežiūros priemonių gamybai. Sujungiant riebalinę ir vandeninę fazes, vietoje vandens naudojami hidrolatai, suteikiantys papildomos naudos galutiniam gaminiui.
Hidrolatai (gėlių vandenys) – natūralūs tonikai veidui, puikūs purškikliai vasaros metu, padedantys apsisaugoti nuo karščio ir kaitros, sudrėkinti odą. Taip pat, jie tinka kūno, patalpų bei drabužių kvėpinimui, plaukų priežiūrai ir naudojami natūraliose kosmetikos priemonėse kaip puiki vandeninė žaliava, ypač tinkami kremų gamyboje ir vaikų bei kūdikių odos priežiūrai. Hidrolatus visiškai saugu naudoti grynus ant odos, plaukų ar drabužių. Jie tinka vaikams ir net kūdikiams.
Hidrolatas veidui
- Sausai ir jautriai odai (įskaitant ir paakių odą) reikalingas gilus drėkinimas, maitinimas, tiks rožių, levandų, hamamelių, ramunėlių, nerolio hidrolatai.
- Normaliai odai: levandų, pipirmėčių, rožių, pelargonijų.
- Riebiai odai: naudingiausi hidrolatai, turintys priešuždegiminių savybių, sutraukiantys poras, padedantys atsikratyti spuogų ir valantys odą, tai: hamamelių, levandų, pipirmėčių, nerolio hidrolatai.
- Brandžiai odai: nerolio, rožių, pelargonijų, šlamučių hidrolatai.
Hidrolatas plaukams
- Nuo pleiskanų: pipirmėčių, levandų.
- Plaukų stiprinimui, augimo skatinimui: pipirmėčių, levandų, rožių.
- Švelnių plaukų efektui: melisų, ramunėlių.
Prenumeruokite www.gamtoskvapai.lt naujienas. Netrukus pirmieji distiliavimo darbai iš Lietuvoje augančių augalų, pasakojimai apie tų augalų bei hidrolatų savybes ir galimybė Jums išbandyti hidrolatus kaip nuostabius pagalbininkus savo kasdieninėje odos priežiūroje! Būkime gražūs, sveiki ir naudokimės bei vertinkime gamtos turtus!
Jei Jus domina teminiai renginiai (mergvakariams, vestuvėms, draugų vakarams, darbo vakarėliams), aromaterapinė konsultacija, norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui (kremus, balzamus, muilus, šampūnus, dekoratyvinę mineralinę kosmetiką, higienos priemones, priemones SPA procedūroms…) arba norite užsiimti komercine kosmetikos gamybos veikla, bet nežinote nuo ko pradėti – susisiekite su manimi (+370 60880538 arba el. paštu [email protected]).
© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! ©
2 Comments