Skip to main content

Aliejus odai gali būti puiki alternatyva vietoje daugybės įprastai naudojamų priemonių. Galime sudaryti ilgą aliejaus panaudojimo odos priežiūrai sąrašą:

  • Aliejus valo makiažą (juo lengvai nuvalysite net akių tušą!). Užlašinkite kelis lašus nerafinuoto aliejaus ant vatos disko ir priglauskite prie odos ar blakstienų, kelias sekundes palaikykite ir švelniai nubraukite (stipriai netrinkite), aliejaus perteklių nuvalykite vandeniu (gėlių vandeniu, toniku) suvilgytu vatos disku.
  • Aliejus tinkamas veido odos priežiūrai, vietoje veido kremo. Kelis lašelius nerafinuoto aliejaus užlašinkite ant pirštų ir tepkite juo sudrėkintą (vandeniu, gėlių vandeniu ar toniku) veido odą – taip aliejus nepaliks riebumo pojūčio ir sulaikys drėgmę odoje.
  • Aliejus gali atstoti kūno kremą! Po dušo ar vonios procedūrų drėgną odą patepkite aliejumi (rekomenduoju kvapnųjį nerafinuotą kokosų aliejų) ir pamirškite brangius kūno kremus. Išbandykite kokosų aliejų vietoje įprasto rankų kremo. Jis greitai susigers, o Jūsų rankos bus ypatingai švelnios.
  • Aliejus gali būti naudojamas net vietoje skutimosi kremo!

Turbūt suprantate, kad paprastas augalinis aliejus, kurį naudojame blynams kepti netinkamas odos priežiūroje. Gali kilti klausimas: o kas tada tinka? Ir kuo skiriasi aliejai?

Augaliniai aliejai skirstomi į rafinuotus ir nerafinuotus augalinius aliejus:

  • Rafinuotas aliejus gaunamas cheminių tirpiklių pagalba, tai gamybos būdas, kai nelieka biologiškai aktyviųjų komponentų, aliejus išvalomas, pašalinamos nuosėdos, priemaišos bei būdinga spalva. Toks aliejus tinkamas maisto gamybai (kepimui, virimui), paprastai kalbant, tai tiesiog riebalai, kuriuose dažnai pasitaiko ir cheminių tirpiklių likučių! Rafinuotas aliejus – tai gryniausi riebalai ir tuščios kalorijos. Rafinavimo metu pašalinami vitaminai, fosfolipidai, iki 95 proc. sterolių. Rafinuojant paprastu vandeniu pašalinami fosfolipidai. Natrio šarmu pašalinamos laisvosios riebalų rūgštys, kurios padidina aliejaus rūgštingumą. Po to, pašalinami visi susidarę muilai, aliejus balinamas: pridedama natūralių molių aliumosilikatų (tai panašu į porėtą pemzą), visi spalvoti pigmentai absorbuojami ir aliejus pašviesėja. Rafinuotas aliejus yra skaidrus, neturi nuosėdų, o jeigu jis dezodoruotas, vadinasi, nepasižymi augalo, iš kurio dalių yra spaudžiamas skoniu ar kvapu. Rafinuoti aliejai galioja ilgesnį laiką, jie pigesni už nerafinuotus, tačiau mūsų odai yra netinkami, juos naudojant oda pasidengtų riebaline plėvele, neturinčia aktyviųjų komponentų. Rafinuotas aliejus nenaudojamas natūralios kosmetikos gamyboje.
  • Nerafinuoti aliejai išgaunami šaltojo spaudimo būdu, tam naudojami mechaniniai (šaltieji) presai, gali būti spaudžiama ir rankiniu būdu. Toks aliejus bus būdingos spalvos, kvapo, su nuosėdomis ir vaisių/ riešutų dalelėmis. Nerafinuotas aliejus tinkamas kaip aliejus odai, jame išlieka visi biologiškai aktyvūs komponentai. Deja, nerafinuoto aliejaus galiojimo laikas trumpesnis, jis brangesnis už rafinuotą, tačiau odai vertingiausi yra nerafinuoti, chemiškai neapdoroti, nevalyti aliejai, gauti pirmojo šalto spaudimo būdu, nes tik tokie aliejai išlaiko savo vertingąsias savybes, juose lieka vitaminai ir biologiškai aktyvios medžiagos. Nerafinuotas aliejus turi drumzlių, pasižymi specifine spalva, skoniu ir kvapu. „Pirmasis šaltasis išspaustas“ – toks aliejus yra gautas unikaliu pirmojo šaltojo presavimo būdu, leidžiančiu išsaugoti vitaminą E ir kitas naudingąsias savybes. Nerafinuoti aliejai tinkami odos priežiūroje, kosmetikos gamyboje, masažui.

Kaip atpažinti kokybišką aliejų? Užtepkite šiek tiek aliejaus ant rankos, gerai įtrinkite ir pauostykite. Uodžiant kokybišką aliejų turėtų skleistis vien augaliniai, sodrūs kvapai, jei aliejus rafinuotas – jis bus bekvapis, beskonis, šviesios spalvos.

Kaip saugoti aliejus? Aliejus laikykite tamsaus stiklo buteliukuose, vėsioje, tamsioje vietoje, saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių. Saulės švieša ir dažnas aliejaus buteliuko atidarymas skatina oksidacijos procesus ir trumpina tokio aliejaus naudojimo laiką.

Dry-Oil-for-Skin

Koks aliejus odai tinkamiausias?  Simondsijų (jojobos) aliejus atitinka mūsų odos sebumą, jis pats tinkamiausias visiems odos tipams, jį galite drąsiai maišyti su kitais aliejais.

Riebios odos priežiūrai tinkami riešutų aliejai (pvz., lazdyno riešutų), probleminei – tamanu (puiklapių) aliejus. Brandžiai odai tinkami nakvišų, agurklės, erškėtrožių, abrikosų kauliukų aliejai.

Sausos odos priežiūrai – avokadų aliejus. Normaliai odai – migdolų riešutų aliejus.

Jei Jus domina teminiai renginiai (mergvakariams, vestuvėms, draugų vakarams, darbo vakarėliams), aromaterapinė konsultacija, norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui (kremus, balzamus, muilus, šampūnus, dekoratyvinę mineralinę kosmetiką, higienos priemones, priemones SPA procedūroms…) arba norite užsiimti komercine kosmetikos gamybos veikla, bet nežinote nuo ko pradėti – susisiekite su manimi (+370 60880538 arba el. paštu [email protected]).

© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! © 

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X