Aromaterapija naudojama jau ganėtinai seniai, bet įvairiose šalyse šis terminas praktikuojamas skirtingai, pvz., Europoje paplitusi estetinė aromaterapija, sujungianti kvapų mokslą su masažo bei kosmetinėmis procedūromis, JAV – klinikinė aromaterapija ir individualios konsultacijos, praturtinančios kasdienybę aromaterapinių produktų naudojimu, Prancūzijoje ir vizito pas gydytoją metu galite gauti pasiūlymą naudoti eterinius aliejus…
Aromaterapija apima ne tik eterinių aliejų naudojimą, bet ir jų sinergiją su augaliniais (baziniais) aliejais, fitoliais (užpiltiniais aliejais), hidrolatais bei kitomis dažniausiai augalinės kilmės medžiagomis. Aromaterapija gali pakeisti Jūsų kasdienybę, nes pažindami augalinius kvapus, augalinius aliejus, eterinius aliejus, imame labiau pažinti save, savo kūną, mintis. Siūlau pažvelgti į trumpą sąrašą apie aromaterapinių priemonių panaudojimą.
Aromaterapija: naudojimas
- Eterinių aliejų garintuvai. Eteriniai aliejai gali skleisti nuostabius kvapus, jei kelis lašus jų įlašinsite į eterinių aliejų garintuvą – difuzorių. Pvz., dirbdama namuose dažnai naudoju apelsinų eterinį aliejų (dažnai jį derinu su rozmarinų ar pipirmėčių eteriniais aliejais) – jis padeda išlikti žvaliai, energingai ir darbingai bei puikios nuotaikos. Vakarais mėgstu išvėdinti kambarį ir pagarinti levandų eterinio aliejaus – jis užtikrina puikų miegą ir gražius bei svajingus sapnus. Eterinių aliejų garintuvai – praktiškas daiktas namuose, daugelis jų dar ir pagyvina interjerą savo gražiu dizainu ir skleidžia nuostabius kvapus ir tam tereikia įlašinti kelis lašus mėgiamo eterinio aliejaus bei įjungti eterinių aliejų garintuvą į elektros lizdą. Pasižvalgykite po mūsų el.parduotuvę.
- Aromatinės lempos. Aromatinės lempos atlieka eterinių aliejų garintuvo funkciją, tačiau jų naudojimas sudėtingesnis, reikalauja daugiau priežiūros: reikia nuolat stebėti, kad vandens lygis būtų pakankamas ir eteriniai aliejai nepradėtų „virti ir svilti”. Tokie eterinių aliejų garintuvai taip pat puikiai papildo namų interjerą ir padeda atsipalaiduoti, tereikia rasti sau tinkamą (pvz., aš pasigaminau pati).
- Aromaterapinė vonia. Aromaterapinė vonios geriausiai atpalaiduoja po sunkių darbų, paruošia puikiam miegui ir atpalaiduoja. Norėdami paruošti aromaterapinę vonią, į 2 šaukštus jūros druskos įmaišykite 5 – 7 lašus mėgiamo eterinio aliejaus (pvz., levandų, apelsinų, kvapiųjų kanangų, citrinžolės, mandarinų ir kt.), vonią pripildykite vandens (~40°C) ir įberkite pagamintą druską. Druska naudojama kaip eterinių aliejų tirpiklis, kad eteriniai aliejai pasiskirstytų ir neplaukiotų ant vandens paviršiaus atskirų lašelių pavidalu. Vietoje druskos galite naudoti medų arba pieną. Jei namuose neturite eterinių aliejų, bet norite išbandyti aromaterapines druskas, susisiekite su manimi.
- Kojų / rankų vonelės. Jei namuose neturite vonios – nenusiminkite, ši procedūra gali būti pritaikyta rankoms arba kojoms, be to, ši procedūra gali būti derinama su manikiūro arba pedikiūro procedūromis. Pasigaminkite druskos su eteriniais aliejais arba į medaus šaukštą įlašinkite 5 lašus mėgiamų eterinių aliejų (pvz., 3 lašus levandų ir 2 lašus apelsinų eterinių aliejų). Į dubenį ar puodą įpilkite šilto vandens (~40°C), įpilkite eterinius aliejus su druska ar medumi ir 10 min. pamirkykite rankas ar kojas.
- Aromaterapiniai kompresai. Jei susimušėte kurią nors kūno vietą, šaltame vandenyje su tirpikliais (pvz., pienu, medumi, druska) ištirpinkite eterinių aliejų (pvz., 3 lašus levandų ir 2 lašus rozmarinų eterinių aliejų), įmerkite audeklą, nugręžkite ir uždėkite ant skaudamos vietos. Kai audinys įšils nuo kūno skleidžiamos šilumos, vėl pakartokite procedūrą.
- Aromaterapinė inhaliacija. Peršalus ar blogai jaučiantis pagerinti savijautą gali inhaliacijos su eteriniais aliejais. Tam reikės į puodą ar dubenį įpilti šilto vandens ir įlašinti kelis lašus eterinių aliejų (pvz., eukaliptų, arbatmedžio, pušų ir kt.), pasilenkti virš puodo ar dubens, užsimerkti ir ir kvėpuoti šiltais bei aromatingais garais. Nenaudokite verdančio vandens, nes galite nusideginti garais.
- Aromaterapinis masažas. Tiesa, kad gerą ir efektyvų masažą gali atlikti tik patyręs specialistas, išmanantis kūno anatomiją ir turintis darbo patirties su skirtingų žmonių atvejais, tačiau namuose galime atlikti nesudėtingą masažą sau ar artimiesiems. Eterinius aliejus sumaišę su augaliniu aliejumi, gausite puikų kūno aliejų arba masažo aliejų, kurį galite naudoti švelniais masažiniais judesiais tepdami kūną po vonios ar dušo procedūrų. Taip suaktyvinsite kraujotaką, o eteriniai aliejai teigiamai veiks mintis ir uoslę, garuodami nuo kūno. O koks malonumas, kai kūną lengvai paglosto mylimas žmogus ir dar naudodamas nuostabius aliejų mišinius! Viso kūno masažui reikės apie 30 ml aliejų mišinio (priklausomai nuo kūno plaukuotumo ir odos ploto), veidui tereikės 5 ml masažinio aliejaus.
Rekomenduoju paprastą, bet išsiskiriantį savo nuostabiu kvapu ir lengva tekstūra masažo aliejų, kurį nesunkiai pasigaminsite namuose:
- 30 ml nerafinuoto augalinio aliejaus (pvz., nerafinuoto sezamų, simondsijų aliejaus);
- 8 lašų levandų eterinio aliejaus (Lavandula angustifolia);
- 2 lašų kvapiųjų kanangų (Ylang Ylang) eterinio aliejaus (Cananga odorata).
Sumaišykite visus ingredientus ir mėgaukitės masažu arba kūno įtrinimu aliejais po vonios ar dušo procedūrų.
*Jei norėtumėte išbandyti aromaterapinį masažą su eterinių aliejų mišiniu, pagamintu būtent Jums, rašykite man.
Tai tik keletas pavyzdžių, kur galite pritaikyti eterinių aliejų naudojimą, o kur dar absoliutai, atarai, fitoliai! Aromaterapija plačiai gali būti naudojama ne tik namuose, bet ir kosmetologijoje, kosmetikos kūrime. Aromaterapija kosmetologijoje šiuo metu labai paplitusi ir tikriausiai pastebite, kad daugėja pasiūlymų, kur manikiūras bei pedikiūras atliekami naudojant eterinius aliejus, augalinius aliejus, eterinių aliejų voneles, įvairių veido procedūrų kompleksuose įpinti eteriniai aliejai bei kitos natūralios medžiagos. Kosmetikos lentynose vis daugėja natūralių produktų, natūralios kosmetikos priemonių su natūraliais augaliniais aliejais, eteriniais aliejais, vietoje sintetinių kvepalų siūlomos natūralios kvapiosios substancijos. Tuo reikia tik džiaugtis ir pratintis naudoti natūralias priemones, nepamirštant, kad ir su natūraliomis priemonėmis reikia elgtis atsargiai, nenaudoti eterinių aliejų tiesiai ant odos, niekada nenaudoti akių srityje bei nenaudoti produktų, kuriems esate ar galite būti alergiški. Tausokime ir mylėkime save bei džiaukimės aromaterapijos teikiama nauda.
Kviečiu į aromaterapinę konsultaciją; augalų distiliavimo – hidrolatų gamybos mokymą; individualius aromaterapijos kursus; natūralios kosmetikos gamybos pamokas; muilo gamybos pamokas; mineralinės dekoratyvinės kosmetikos gamybos pamokas; kvepalų gamybos pamokas; kosmetikos gamybos verslo konsultaciją.
Linkėjimai,
Sertifikuota aromaterapeutė Aistra
© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! ©